Známeho slovenského spisovateľa detektívok píšuceho pod pseudonymom Dominik Dán prepustili z ministerstva vnútra, informovala o tom televízia Markíza. Údajne si do práce chodil len po výplatnú pásku.
Rezort vnútra už v stredu vydal tlačovú správu, v ktorej ministerstvo oznamovalo, že začalo šetriť. Zároveň v nej informovalo o prepustení istého policajta.
„Priamo na ministerstve bol už viac ako 10 rokov zaradený policajt, ktorého pracovná náplň bola raz mesačne si vyzdvihnúť výplatnú pásku,“ informovala ešte v stredu 5. augusta hovorkyňa ministerstva Barbara Túrosová. Televízia markíza odhalila, že tým policajtom bol práve Dominik Dán.
To, že úspešný autor detektívok bol aj zamestnancom ministerstva vnútra, vyšlo najavo už dávnejšie, zamestnal ho tam niekdajší minister Robert Kaliňák. Nové vedenie rezortu na čele s Romanom Mikulcom sa s policajtom, ktorý bral plat pracovníka tlačového oddelenia, rozlúčilo.
Údajne tam nemal ani pracovný stôl, a podľa TV Markíza zarábal cez dvetisíc eur.
Z verejných zdrojov sa dá dohľadať, že spisovateľ je aj spoločníkom vo firme, ktorá každoročne vykazuje zisk viac ako 100-tisíc eur. Po výpovedi na ministerstve údajne odcháza do výsluhového dôchodku.
Aktualizácia (8. augusta 2020 o 11:45)
K prípadu prepustenia Dominika Dána sa prostredníctvom svojho synovca vyjadril aj exminister Robert Kaliňák.
— TV Markíza a Ministerstvo vnútra SR
POZRITE SI ĎALŠIE SPRÁVY
- Vo veku 61 rokov zomrel slovenský grafik a ilustrátor Dušan Kojnok
- Vo veku 89 rokov zomrel peruánsky spisovateľ Mario Vargas Llosa
- Porota ceny Anasoft litera zverejnila tohtoročnú desiatku nominovaných titulov
- Vo veku 83 rokov zomrela slovenská poetka a dramaturgička Marianna Grznárová
- Vo veku 90 rokov zomrel slovenský divadelný a filmový herec Štefan Kvietik
- Čína po dvoch rokoch zadržiavania odsúdila taiwanského vydavateľa Li Jen-cheho
- Tatra banka zareagovala na dianie v kultúre a ukončila svoju spoluprácu so SND a SNG
- Spisovateľky zverejnili na Valentína otvorený list politikom a verejným činiteľom
- Tohtoročnú Ceny Nadácie Tatra banky za umenie si prevzala aj autorka Ivana Gibová
- Izraelská polícia podnikla razie v dvoch kníhkupectvách vo východnom Jeruzaleme
- Asociácia ilustrátorov bude bojkotovať Bienále ilustrácií organizované Bibianou
- Zamestnanci Litcentra sa sťažujú na svojho šéfa, ministerke kultúry poslali list